Nazywam się Magdalena Kuczyńska,
jestem dietetykiem i psychodietetykiem

Specjalizuję się głównie w chorobach autoimmunizacyjnych i profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Jestem również specjalistą od „Diety Ketogenicznej”, która sprawdza się przy określonych jednostkach chorobowych.

Zapraszam na konsultacje i warsztaty.

Dietetyk i Psychodietetyk

Miałam możliwość brać udział w wielu szkoleniach prowadzonych przez wybitnych specjalistów. Psychodietetykę ukończyłam na Uniwersytecie SWPS, a „ Żywienie człowieka w profilaktyce zdrowotnej” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Od zawsze ważne było dla mnie to, co jem i jak żywię moją rodzinę. Miałam możliwość mieszkać na kilku kontynentach, poznać i posmakować tradycyjnych potraw oraz obserwować jaki jest styl życia oraz kultura spożywania posiłków.
U moich podopiecznych zwracam uwagę nie tylko na dietę, ale również na styl życia, aktywność, na sposób odbierania bodźców z zewnątrz. Moim celem jest motywowanie do zmiany nawyków, do wypracowania jak najlepszej metody słuchania swojego organizmu, co nam służy, a co nie. Nie jestem zwolennikiem restrykcyjnych diet, bo one w konsekwencji nie prowadzą do niczego dobrego. Sama wiele razy stosowałam różne diety, które nie przynosiły rezultatów.

Większość chorób wynika z naszego stylu życia, na który składa się nie tylko dieta, ale również stres, ilość godzin snu i wypitej wody, aktywność fizyczna oraz nasze nastawienie do życia. Każdy z nas ma geny, które mogą predysponować do różnych chorób. Moim zadaniem jest edukacja i pomoc Tobie w budowaniu dobrych nawyków, które poprawią stan zdrowia.
Zachęcam i jestem zwolennikiem aktywności fizycznej, potrzebujemy jej, żeby lepiej się czuć, mieć energię do codziennego działania i pracy. Sama biegam od ponad 8 lat z małymi przerwami, chodzę na pilates, jogę, czy zajęcia na siłowni. W tym roku zaczęłam morsować, jest to moje wyzwanie na rok 2020/2021. Zawsze byłam zmarzluchem i chcę to zmienić.
Specjalizuję się głównie w chorobach autoimmunizacyjnych i profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Jestem również specjalistą od „Diety Ketogenicznej”, która sprawdza się przy określonych jednostkach chorobowych. Prowadzę warsztaty żywieniowe w szkołach, szkolenia dla przyszłych dietetyków z „Akademia Dietetyki” oraz prezentacje odnośnie zdrowego stylu życia.

Moje certyfikaty

Zapraszam do kontaktu oraz zapisania się na konsultacje, również online.