BLOG

Dieta ketogeniczna a Alzheimer

Wskazania stosowania DIETY KETOGENICZNEJ przy Alzheimerze

Przy diecie ketogenicznej używa się sformułowań jak „ketogenność” i „współczynnik ketogenności”. Ketogenność diety to jest zdolność przejścia organizmu w stan ketozy, co powoduje, że wzrasta poziom ciał ketonowych we krwi. Natomiast „współczynnik ketogenności” jest to stosunek czynników ketogennych do czynników antyketogennych. Czynniki ketogenne to te, które umożliwiają przejście w stan ketozy przykładem może być olej …

Wskazania stosowania DIETY KETOGENICZNEJ przy Alzheimerze CZYTAJ DALEJ »

Dieta ketogeniczna a jelito drażliwe

Jednym z popularniejszych trendów żywieniowych w ostatnich latach stało się bez wątpienia ograniczenie podaży węglowodanów. Dieta ketogeniczna, oprócz tego, że pozwala pozbyć się nadprogramowych kilogramów, jest również polecana przez dietetyków osobom z różnymi dolegliwościami, np. zespołem jelita drażliwego. Sprawdź, czy warto przejść na keto, zmagając się z IBS i co jeść, a czego unikać przy …

Dieta ketogeniczna a jelito drażliwe CZYTAJ DALEJ »

Spalanie tłuszczu a dieta ketogeniczna – wszystko, co musisz wiedzieć

Spalanie tłuszczu a dieta ketogeniczna – wszystko, co musisz wiedzieć

Osobom przyzwyczajonym do tego, że skuteczne odchudzanie zakłada przede wszystkim radykalne ograniczenie tłuszczów, keto dieta może wydawać się dość kontrowersyjnym pomysłem na zrzucenie kilogramów. Tymczasem, doświadczony dietetyk doskonale zdaje sobie sprawę z przemian energetycznych zachodzących w naszym organizmie na skutek wprowadzenia go w stan ketozy. Dowiedz się, jak dzięki diecie ketogennej podkręcić spalanie kalorii. Co jest …

Spalanie tłuszczu a dieta ketogeniczna – wszystko, co musisz wiedzieć CZYTAJ DALEJ »

Witamina D i jej rola

Witamina D jest pochodną cholesterolu i jedną z czterech witamin rozpuszczalnych w tłuszczach Niedobór witaminy D  to globalny problem zdrowotny, który dotyka dzieci i dorosłych. Większość społeczeństwa w naszej strefie klimatycznej ma niedobory witaminy D, która ma duże znaczenie na stan zdrowia organizmu. Istnieje związek pomiędzy niedoborem witaminy D a licznymi przewlekłymi chorobami. Wspomaga procesy …

Witamina D i jej rola CZYTAJ DALEJ »

Stres i jego wpływ na nasze zdrowie

Czym jest stres? Skąd się bierze? W dzisiejszych czasach stres towarzyszy nam na co dzień i nie jesteśmy w stanie go uniknąć. Ma on duże konsekwencje dla zdrowia fizycznego, emocjonalnego i psychicznego.  Stres jest rezultatem naszego punktu widzenia, stale podtrzymywanych przez nas myśli, postaw i przekonań. Co takiego dzieje się w naszym organizmie podczas stresujących …

Stres i jego wpływ na nasze zdrowie CZYTAJ DALEJ »

Epilepsja a dieta ketogeniczna

Epilepsja a Dieta Ketogeniczna

Padaczka      Do jednych z chorób neurodegeneracyjnych zalicza się epilepsję (padaczka). Powoduje ona zaburzenie funkcjonowania komórek nerwowych znajdujących się w mózgu. Przyczyną drgawek może być zaburzenie równowagi pomiędzy neuroprzekaźnikiem pobudzającym, jakim jest glutaminian, a neuroprzekaźnikiem GABA, który zatrzymuje aktywację nerwów. Już w czasach zamierzchłych stosowano okresowe głodówki w przypadku chorób układu nerwowego, w tym epilepsji. Zwolennikiem …

Epilepsja a Dieta Ketogeniczna CZYTAJ DALEJ »

Dieta ketogeniczna online Wrocław - dieta keto co to takiego

Diety Ketogeniczna przy cukrzycy – wskazania stosowania

Szacuje się, że na cukrzycę na świecie choruje ponad 400 milionów ludzi, gdzie większość stanowi cukrzyca typu 2 (WHO 2014r). Główne czynniki środowiskowe odpowiedzialne za występowanie cukrzycy, a z nią powiązanej otyłości, to złe żywienie i mała aktywność fizyczna. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje cukrzycy: cukrzyca typu 1 i typu 2. Niezależnie od rodzaju cukrzycy …

Diety Ketogeniczna przy cukrzycy – wskazania stosowania CZYTAJ DALEJ »

Co jeść w diecie ketogenicznej

Dieta ketogeniczna

Fundamentem procesów życiowych każdego organizmu jest energia wytwarzana w różnych przemianach metabolicznych, tlenowych i beztlenowych zachodzących w cytoplazmie i mitochondriach komórki. W normalnych warunkach źródłem energii jest głównie glukoza, pochodząca z glikogenu wątrobowego oraz mięśniowego, których zapasy są odtwarzane z węglowodanów dostarczonych z dietą, a także syntezowana de novo w procesie glukoneogenezy w wątrobie. Poziom …

Dieta ketogeniczna CZYTAJ DALEJ »

Medytacja i jakie są jej zalety

Zalety medytacji

Medytacja jest to inaczej ćwiczenie umysłu, skupienia, czy uważności. Jest to dobry sposób na radzenia sobie ze stresem. Mamy różne techniki medytacji i  nie trzeba być ani mnichem, joginem czy buddyjskim guru, żeby medytować. Medytacja jest to ćwiczenie umysłowe, które powinno trwać około 20 minut. Proces ten polega na ściąganiu umysłu do momentu “tu i …

Zalety medytacji CZYTAJ DALEJ »