Pierwiastkowa analiza włosa

Badanie to pozwala sprawdzić poziom odżywienia komórki, wychwycić tendencje i trendy jakie zachodzą w organizmie. Na podstawie analizy pierwiastkowej włosa można określić typ metaboliczny danego organizmu czy jest szybki, wolny czy mieszany.

Zapraszam na analizę!

Pierwiastkowa analiza włosa

Badanie to pozwala sprawdzić poziom odżywienia komórki, wychwycić tendencje i trendy jakie zachodzą w organizmie. Na podstawie analizy pierwiastkowej włosa można określić typ metaboliczny danego organizmu czy jest szybki, wolny czy mieszany.

Zapraszam na analizę!

Diagnostyka EHA

Pierwiastkowa analiza włosa, jest to badanie na podstawie pobranej próbki włosa, pozwala sprawdzić poziom odżywienia komórek, wychwycić tendencje i trendy jakie zachodzą w organizmie. Mamy wgląd w to co dzieje się na przestrzeni kilku miesięcy. Na podstawie analizy pierwiastkowej włosa można określić typ metaboliczny organizmu: czy jest szybki, wolny czy mieszany. Wówczas możemy dobrać zalecenia dietetyczne dla danego metabolizmu.

Pierwiastki stanowią kluczową rolę w kontekście funkcjonowania ludzkiego organizmu: regulują procesy energetyczne oraz decydują o prawidłowości przebiegu procesów biochemicznych. Istotną rolę odgrywają stosunki poszczególnych pierwiastków względem siebie, mówią o funkcjonowaniu układu hormonalnego i pracy poszczególnych gruczołów hormonalnych.

Diagnostyka EHA, czyli pierwiastkowa analiza włosa daje obraz obciążenia metalami ciężkimi jak również pierwiastkami toksycznymi jakim jest Aluminium. Metale ciężkie w organizmie ludzkim mogą wywoływać zmiany w syntezie białka, zaburzać wytwarzania ATP, w następstwie których może dochodzić do poważnych zmian chorobowych.

Celowana suplementacja – co daje i jak ją przygotować?

Diagnostyka EHA daje możliwość celowanej suplementacji, dzięki której organizm powraca do homeostazy, a tym samym zaczyna prawidłowo funkcjonować, z czym wiąże się lepsze samopoczucie i większa ilość energii.

Przykładem takim może być magnez (Mg), który jest kofaktorem licznych reakcji enzymatycznych zachodzących w organizmie m.in: aktywuje enzym pepsynę potrzebny do trawienia białka w żołądku, potrzebny jest do transformacji Wit D w aktywną formę, bierze udział w dystrybucji wapnia do kości i zębów, w ten sposób ma oddziaływania na zapobieganie osteoporozy.

Podsumowując:
pierwiastkowa analiza włosa dostarcza wiele istotnych informacji pomocnych w precyzyjnym bilansowaniu diety:

  • pozwala sprawdzić poziom odżywienia komórek
  • pozwala określić typ metaboliczny organizmu
  • pozwala określić obciążenia metalami ciężkimi oraz pierwiastkami toksycznymi
  • dostarcza informacji o funkcjonowaniu układu hormonalnego
  • daje możliwość celowanej suplementacji pozwalającej odzyskać prawidłowe funkcjonowanie organizmu z czym wiąże się lepsze samopoczucie i większa ilość energii

Pragnących cieszyć się długim i zdrowym życiem zachęcam do przeprowadzenia analizy włosa, celem dobrania odpowiednich suplementów oraz zaleceń dopasowanych do rodzaju metabolizmu jaki występuje w danym orgazmie.

certyfikat uprawnień Magdaleny Kuczyńskiej do analizy pierwiastkowej włosa
Magdalena Kuczyńska – ZnanyLekarz.pl

Zapraszam do kontaktu oraz zapisania się na konsultacje z pierwiastkową analizą włosa.

Scroll to Top